بخاری قارچی

بخاری قارچی

 

 

بخاری قارچی

بخاری قارچی چیست ؟

بخاری قارچی یک وسیله‌ی گرمایشی می باش که کارکرد اصلی آن در فضاهای باز میباشد. در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه عملکرد انواع بخاری قارچی و همچنین نکاتی در مورد اجاره بخاری قارچی را مورد بررسی قرار دهیم.

مزیت‌های بخاری‌های قارچی نسبت به دیگر انواع بخاری‌ها قابل توجه است و به همین دلیل برای استفاده در فضای باز مناسب‌ترین گزینه بخای قارچی است. اگر قصد اجاره این نوع بخاری را برای فضای باز حیاط، تراس، روف گاردن و … دارید، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

بخاری قارچی
بخاری قارچی

بخاری قارچی و یا بخاری پاسیو چیست؟

همان طور که گفته شد بخاری قارچی یک نوع وسیله‌ی گرمایشی است که در فضاهای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع بخاری‌ها با نام بخاری چتری نیز در بازار شناخته می‌شوند. انواع بخاری پاسیو در بازار وجود دارد. که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم….

کاربردهای بخاری قارچیبخاری قارچی

بخاری‌های قارچی در فضاهای بازی همچون رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها و باغ ها به این خاطر محبوب شده‌اند که باعث می شوند مشتریان به راحتی در فصول سرد در فضای باز بنشینند. بخاری چتری یا قارچی در موارد و مکان های مختلف مانند آلاچیق‌ها، کافی شاپ ها، رستوران‌ها، ویلا ها، تالارها، باغ ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

در  فصل سرد سال شما می توانید با استفاده از بخاری قارچی دمای اطراف خودتان را به حد مطلوبی برسانید تا از بودن در کنار دوستان و خانواده خود در فضای باز لذت ببرید .

با استفاده از بخاری پاسیو شما میتوانید حیاط خانه ی خودتان را به فضایی کاربردی با دمای مناسب تبدیل کنید

برای پیدا کردن بهترین نوع بخاری چتری ابتدا لازم است  بدانید که برای چه مواردی می خواهید از این نوع بخاری استفاده کنید .

یکی از مهمترین مزایا این نوع بخاری سهولت در جابجایی آن هاست به طوری به راحتی می توان آن را به فضایی دیگر انتقال داد

این نوع بخاری به  دسته بندی بخاری قارچی به شرح زیر می باشد

بخاری قارچی برقی

بخاری قارچی گازی

بخاری قارچی برقی

انواع بخاری قارچی توسط کارخانجات این نوع بخاری‌ها به بازار عرضه می‌شود و به فروش می‌رسد. یک مدل از انواع جدید این بخاری‌ها، بخاری‌های برقی است. این نوع بخاری‌های قارچی با استفاده از  برق کار می کنند بدین صورت که انرژی مادون قرمز منتشر و به سوی اطراف خود منتقل می کنند و به همین ترتیب باعث گرم شدن هوا می‌شوند. در حقیقت بخاری‌های قارچی برقی با انتشار انرژی مادون قرمز به سطوح اطراف خود موجب گرم شدن هوا می‌گردند.

از این نوع بخاری می توان در داخل و خارج خانه استفاده کرد  بخاری قارچی برقی مورد توجه بسیاری از رستوران های روباز است از این جهت که گرمای این نوع دستگاه مانند بخاری چتری گازی تحت تاثیر عوامل محیطی مانند باد و باران و غیره قرار نمی گیرد و همواره می تواند گرمای خوبی را منتشر کند.

بخاری قارچی گازی

در بالای بخاری‌های پاسیو گازی یک مشعل قرار دارد که سوخت آن گاز مایع است. این شعله‌ها توسط یک ورق فلزی سوراخ‌دار پخش شده و به صورت یک الگوی دایره‌ای اطراف بخاریقارچی را گرم می‌کنند.

در بالای بخاری یک ورقه آلومینیومی وجود دارد . وظیفه این ورقه آلومینیومی انعکاس گرمایی است که با رفتن به سمت بالا به هدر می‌رود. در حقیقت این ورقه آلومینیومی گرمایی که به سمت بالا می‌رود را گیر می‌اندازد و آن را به سمت پایین و اطراف منعکس می‌کند.

ورقه آلومینیومی معمولاً نقره‌ای است. دلیل انتخاب رنگ نقره‌ای برای ورقه آلومینیومی این است که این رنگ گرمای کمتری را جذب می‌کند و بیشترین گرما را از خود انعکاس می‌دهد. انتخاب رنگ نقره‌ای برای ورقه آلومینیومی اتلاف گرما را به حداقل می‌رساند.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *